Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

Экскурсия «Шевченкові стежки»

Время

19 апреля с 8:00 до 12:00

Запрошуємо Всіх до мальовничих сіл Шевченкового дитинства: Моринці – Шевченкове – Будище. Вже пройшло 200 років з дня народження Тараса Шевченка. А він і досі такий АКТУЛЬНИЙ  як ніколи. Пророцтва Шевченка справджуються.

Виїзд із Києва – 8.00 ст. метро Дружби Народів на зупинці в сторону моста Патона 

В Моринцях Ви на власні очі  побачите місця, де народився і жив поет, де пройшли його дитячі роки, звідки брав наснагу і сили для своєї творчості. Ви побуваєте в хаті батьків матері Тараса Катерини Якимівни Бойко, де й народився Шевченко. Саме тут малий Тарас слухав розповіді діда Якима про козацькі часи, які лягли в основу творів поета. Моринці згадуються у повісті "Княгиня". Зараз тут створено музей поета, встановлено меморіальний камінь у колишньому дворі діда Шевченка.

Тут найбільша концентрація духу Шевченка.

Мила і рідна Кирилівка на все життя залишилась у спогадах поета. На місці колишньої садиби батьків встановлено пам’ятник. У 1939 році  відкрито Літературно-меморіальний музей Т.Шевченка. Збереглась хата дяка, у якого навчався грамоти Тарас. Тут і могили батьків Шевченка. Кожен патріот України  повинен побувати в таких символічних місцях. Своїх героїв треба знати і пам’ятати.

У Будищах Ви побачите садибу пана Павла Енгельгардта, у якого служив Тарас козачком. Прогуляєтеськаштановою алеєю до старезного дуба, в дуплі якого Тарас ховав свої малюнки.

Проїдете містечком Лисянка, що на дорозі до Моринців, яке було одним з центрів Коліївщини, і Шевченко оспівав його у поемі  «Гайдамаки». 

0 отзывов