
Выставка «Фрагментация»
«Фрагментація» поєднає Україну та Іспанію, живопис та скульптуру.
28.02.2013 у Музеї сучасного мистецтва України відкриється спільна
виставка українця Віктора Дейсуна та іспанця Карлоса Гарсіа
Лаоса «Фрагментація».
Фрагментація — спосіб життя і світогляду сучасного суспільства. Ця ідея об’єднала українського художника Віктора Дейсуна та іспанського митця Карлоса Гарсіа Лаоса на створення нового унікального проекту. Відчуття роздробленості та відокремленості — причина самотності багатьох людей. Особистість втрачає цілісність всередині себе, відчуття єдності зі світом, причетності, власного значення. Людина відчуває себе лише фрагментом,
що бореться за існування. Тому шлях до цілісності — один з найскладніших і найголовніших у нашому житті.
Суттєвою проблемою є фрагментація мислення. На людину сиплеться багато маленьких порцій інформації. Такі пакети інформаційного фаст-фуду позбавлені зв’язків між собою, а тому не несуть самостійної цінності. Людина продовжує їх ковтати та накопичувати, не маючи змогу скласти цілісну картину світу. Розкриваючи проблему фрагментації, митці звертаються до її протилежної сторони — синтезу. Кольорові плями на абстрактних полотнах Віктора Дейсуна, мов шматочки мозаїки,
складаються у дивовижні образи. Так з роздроблених фрагментів формується ціле. Так побудований наш світ: багатогранний і неосяжний, він складається з неподільних частинок — атомів, клітин — фрагментів.
Карлос Гарсіа Лаос показує нам реальність у простих, а тому зрозумілих, досконалих геометричних формах. Його скульптури, що відрізняються мінімалізмом, стверджують: істина для всіх одна, вона неподільна, вона проста і цілісна.
З іншого боку, фрагмент не можна недооцінювати. Адже іноді він може виявитися цілим світом. «Коли хочеш показати осінь або весну, не обов'язково малювати пейзаж з лісом, річкою, деревами і кущами… Досить показати лише пару листочків — і все буде зрозуміло», — розмірковує Віктор Дейсун.
«В даному проекті на противагу фрагментації відбувається синтез: у взаємодії культур, у поєднанні скульптури і живопису в одному виставковому просторі. Хоч ці два митці такі різні, їх об’єднує глобальне абстрактне бачення, нефігуративний підхід, відчуття гармонії
та структурованість робіт», — коментує Максим Волошин, директор галереї «Мистецька збірка», арт-експерт.
Віктор Дейсун (Київ) — визнаний український художник, майстер абстрактного живопису. Його роботи прикрашають національні музеї, а також приватні колекції по всьому світу.
Карлос Гарсіа Лаос (Сарагоса) — відомий іспанський скульптор-концептуаліст, художник.
Він створює і ювелірні вироби, і міську скульптуру, що органічно інтегрується в урбаністичне середовище.
1 отзыв