Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

Виставка «Амазонка – богиня степу» в «Національному музеї Тараса Шевченка»

Время

с 4 апреля, 17:00 до 20 апреля, 18:00

Із 4 до 20 квітня 2017 року в Національному музеї Тараса Шевченка проходитиме персональна виставка українського художника Петра Антипа «Амазонка – богиня степу». 

Організатори виставки: Національний музей Тараса Шевченка, галерея «КалитаАртКлуб».

Інформаційні партнери: інтернет-журнал «Арт-хода», журнал «Антиквар». До експозиції входять створені в Донбасі довоєнні та нові скульптурні й живописні роботи митця, що з’явилися на світ після його вимушеного переїзду до Києва в 2014 році. Їх поєднують самобутні формальні та колористичні рішення, а також оригінальний синтез графічної й живописних технік у художньому просторі полотна.

“Передусім сучасна російсько-українська війна відгукнулась у картинах Антипа насиченим червоним колоритом. Пізніше – вилилася в епічну оповідь про нездоланних войовниць. Архетипний образ амазонки виник у творах Петра Антипа ще на початку 2010-их років, наче в передчутті майбутніх подій в країні. Після 2014 року він еволюціонував від переживання особистісної трагедії в картині «Пе́нтесілея, Ахіллес і Терсіт» (2012) до узагальненого образу володарки степу (недарма в інтерпретації автора вона – богиня).

Розвитком даної сюжетної лінії Антип завдячує Геродотовим розповідям про скіфів. Вільне трактування художником міфу, переважно космогонічного й героїчного характеру, провокує багатошарові асоціації. Хтось вгледить прямі аналогії з воєнним конфліктом на сході країни, а хтось загляне в глибину історії й відчує її циклічність. Так таки, минуле народжує майбуття – одна з улюблених сентенцій Антипа.

Його не цікавить людина як така, радше людина – як частина природи та історії. Властиве художнику неоміфологічне, універсальне сприйняття світу, де все, за виразом О. Геніса, «однаково важливе, однаково неважливе, однаково священне», віддзеркалюється в його творах. Композиція в них позбавлена часу. У його скульптурно-живописному всесвіті всі – сучасники.

Тут немає прогресу чи еволюції, відсутні минуле та майбутнє, є лише теперішнє, в якому люди, тварини, каміння, біоморфні та геометричні елементи зливаються в єдиний живий організм. Й невипадково постає скульптурний образ бога часу – Світовида.

У цьому синхронному світі художник шукає нової цілісності, порядку, свідомості, яка виходить із тотожності макрокосму й мікрокосму, суб’єкта та об’єкта, природи і людини… Під цим оглядом залюблена в степову давнину творчість Петра Антипа – на часі. Адже сьогодні нове виростає з минулого.

Ми активно згадуємо про архаїчний синкретизм, а наука змінює парадигму, уявляючи світ як павутиння взаємопов’язаних процесів, серед яких ніщо не має фундаментального характеру”.

Марина Стрельцова, мистецтвознавець 

Виставка «Амазонка – богиня степу» в «Національному музеї Тараса Шевченка» Виставка «Амазонка – богиня степу» в «Національному музеї Тараса Шевченка» Виставка «Амазонка – богиня степу» в «Національному музеї Тараса Шевченка» Виставка «Амазонка – богиня степу» в «Національному музеї Тараса Шевченка»

0 отзывов