Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

Презентація проекту «Українська символіка» в ресторані «Остання Барикада»

Время

28 сентября в 18:30

Цены

Вход — бесплатный

Українська символіка: головні стереотипи і табу. Проект Марини Сенчило та Валентини Клименко

28 вересня о 18:30 в ресторані «Остання Барикада» відбудеться презентація етнопроекту «Українська символіка: головні стереотипи і табу», організаторами якого виступили Марина Сенчило та Валентина Клименко. Центром уваги стануть найпоширеніші стереотипи, що залишаються незмінними в суспільстві, навіть після Революції Гідності.

«Я виділяю три види упереджень, з якими ми зустрічаємося щодня в нашій роботі. Перший вид – це ті стереотипи, які розповсюджені в інших країнах серед їхніх мешканців і, щодо українських символів, традиційної культури, зокрема. Друге – це наше бажання відповідати тим, чи іншим уявленням про нас, коли ми подорожуємо за межі своєї країни, або вибираємо подарунок за кордон. Третє – це наше персональне ставлення і знання традицій в особливих моментах нашого життя, що носять символічний або обрядовий характер. Усі ці типи штампів і їх різновиди стали основою нашого проекту», – говорить засновниця компанії «Мрії Марії», Марина Сенчило. 

На заході організатори спробують розібратися, де відбувається підміна понять, нова міфотворчість, або свідоме нехтування традиціями, не бажання бути собою: «Сучасна людина весь час обирає між оригіналом і фейком, між справжнім і стилізованим, і рішення ці приймаються за долі секунди. Цим проектом ми б хотіли принаймні пояснити різницю між першим і другим, а далі – воля кожного. 

Лінія Art співпрацює з крамницею «Мрії Марії», і оскільки наш красивий бізнес потерпає від відсутності доступної фахової інформації, нерозуміння мистецької чи етнографічної сфери, ми вирішили, що це буде корисна акція як на сьогодні, так і найближчих 15 років», – розповіла про проект журналістка, мистецтвознавець, арт-менеджер та співзасновниця проекту з українських арт-сувернірів Лінія Art, Валентина Клименко. 

Також в рамках заходу відбудеться ряд лекцій, в яких візьмуть участь українські науковці, етнографи та мистецтвознавці, які висвітлять такі теми:

- "Атрибути бренду" Україна"  у світі" Наталка Лещенко, етнограф, автор книги "Українська культура. Свята. Традиції. Обряди".

- «Про віночок як символ…?» Марія Пошивайло, керамолог, фольклорист, кандидат філологічних наук, походить з найвідомішого та найстарішого гончарського роду Пошивайло.

- "Писанка – чи декороване яйце". Зоя Сташук, народна майстриня з писанкарства.

- "Семантика модних традиційних народних речей". Юрій Мельничук, заступник генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК “Музей Івана Гончара”, дослідник та майстер народного мистецтва з вишивки.

-"Традиційне жіноче намисто, як заощадження і відродження сімейних традицій" Марина Сенчило, власниця етноконсалтингової компанії "Мрії Марії"

До участі в презентації запрошені представники провідних українських компаній, а також представники закордонних посольств.

Місце: ресторан «Остання Барикада», вул. Майдан Незалежності, 1 (біля Лядських воріт).


0 отзывов