Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

Відкриття арт-інсталяції «Мутагенез» в Музеї гетьманства

Время

15 сентября в 18:00
с 15 сентября, 10:00 до 18 сентября, 17:00

Донецькі художники боротимуться з «інформаційним черв’яком» в

київському Музеї гетьманства

15 вересня екс-дончани презентують у столиці другу частину свого арт-проекту – інсталяцію «МУТАГЕНЕЗ» в Музеї  гетьманства.

Музей розташований в центрі Подолу та є одним з трьох найдавніших пам’ятників архітектури Подолу, а також пам’ятником матеріальної та духовної культури, пов’язаним із історією й традиціями козацько-гетьманської доби України.

За задумом авторів проекту Алекс Єськової й Антоніо Шевченка, атмосфера та архітектура історичної пам’ятки найбільш гостро підкреслять ідею арт- проекту, оскільки експозиційні зали знаходяться під землею й є частиною давнього підземелля, від якого тягнеться підземний хід під самий Дніпро.

Аналогія з підземними лабіринтами шахт наштовхнула художників на створення багатозначної інсталяції. В якості матеріалу використані звичайні чорні поліетиленові пакети, які дають можливість імпровізувати з формами і змістами й при цьому вказати на провіденційний характер мутагенезу в разі його ігнорування суспільством.

Автори інсталяції коментують її ідею наступним чином: «Інформаційний черв’як оплів музей й поселився в його древньому підземеллі. Проліз в сховище історії та традицій, матеріальної й духовної культури. Таким чином він прагне захопити суспільство, абсорбуючи та деформуючи історію, що в свою чергу призведе до інволюційного процесу соціальної мутації. Цього неможна дозволити!»

Нагадуємо, що проект-дискусія «МУТАГЕНЕЗ» відкрився у виставкових залах столичного Музею гетьманства 1 вересня цього року. Він присвячений дослідженню причин виникнення соціального, військового, етнічного та еволюційного конфлікту в Україні й зокрема на Донбасі.

Алекс та Антоніо – українські художники-переселенці з Донбасу, постраждалі від військової агресії Росії. Незадовго до війни 2014 року, в передчутті її початку, художники взялися за арт-проект, який би виявив процеси деформації генотипу українського суспільства й небезпечної взаємодії кількох субкультур на території Донбасу. Власне, «Мутагенез» як процес виникнення мутацій цікавить молодих митців й сьогодні.

Незважаючи на більш-менш налагоджене життя в столиці, вони й досі боляче сприймають соціально-гуманітарну катастрофу, що вибухнула на їхній малій Батьківщині, та екстраполюють отримані висновки власних «досліджень» на всеукраїнський і загальноєвропейський формат. 


Довідка:

Алекс Єськова та Антоніо Шевченко – художники, дизайнери, куратори, учасники арт-групи «ВОНИ» (з 2012 року), члени Спілки дизайнерів України (з 2003 року). Учасники й призери всеукраїнських і міжнародних виставок в сфері сучасного візуального мистецтва та дизайну.

Виставки:

2014 – 2015 Національний форум «ДонКульт – мистецькі надра», Київ, Львів

2014 Фіналісти Всеукраїнського конкурсу сучасного візуального мистецтва

Н. Альтмана. РЦСМ «Арт-Шик», Вінниця

2014 ГогольFEST. CULTPROSTIR, Київ

2014 Всеукраїнський мистецький проект до Дня Незалежності. НСХУ, Київ

2014 Виставка «Енергія». Арт-пікнік Слави Фролової на ВДНГ, Київ

2014 Виставка «З любов`ю до України». Музей меморіального комплексу

«Борцям за волю України», Стрий

2014 Виставка «З любов`ю до України», Львів, Харків, Хмільницький

2014 «Перша виставка Семантичного Сюрреалізму». Арт-резиденція

«Будинок Механізатора», Андріївка, Донецьк

2014 Проект «Громадянський містицизм». Інститут проблем сучасного

мистецтва, Київ

2014 Виставка «Українська мова» разом з роботами Марії Приймаченко.

Музей «Духовні скарби України», Київ 

Відкриття арт-інсталяції «Мутагенез» в Музеї гетьманства Відкриття арт-інсталяції «Мутагенез» в Музеї гетьманства

0 отзывов