Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

«Анатолій Лимарєв. Той, що йде за сонцем» у галереї «Дукат»

Время

с 26 ноября, 19:00 до 16 декабря, 21:00

Галерея «ДУКАТ» представляє виставку

«АНАТОЛІЙ ЛИМАРЄВ.ТОЙ, ЩО ЙДЕ ЗА СОНЦЕМ»

26.11-15.12.2015

Відкриття: 26 листопада о 19:00

          26 листопада о 19:00 у нещодавно відкритій київській галереї «ДУКАТ» відбудеться презентація персональної виставки легендарного київського митця Анатолія ЛИМАРЄВА  «ТОЙ, ЩО ЙДЕ ЗА СОНЦЕМ». В експозиції, що має ретроспективний характер, буде представлено понад 30 робіт кінця 50-х – поч.80-х років із зібрання сім’ї художника.

     Роботи Анатолія Лимарєва на арт-ринку велика рідкість, кожен раз, коли його твір з'являється на аукціоні, ціна реалізації перевищує естімейт в кілька разів. У свій час мистецтвознавці і митці порівнювали його з Ван Гогом і називали «сонцепоклонником».

     Твори одного з найяскравіших митців покоління 1960-1970-х вкрай рідко виставлялися на огляд широкого загалу - за життя не відбулося жодної персональної виставки Лимарєва, та й надалі їх пройшло усього дві, остання  - у далекому 1999 році. Ім’я Анатолія Лимарєва добре відоме серед художників та мистецтвознавців. Майстра поважали, любили, захоплювалися його творчістю. Незважаючи на це, постать геніального митця залишається маловідомою в контексті українського мистецтва другої половини ХХ століття. Його художній стиль не відповідав вимогам соцреалістичної естетики, і саме тому твори Лимарєва так рідко експонувалися на художніх виставках. За словами Анни Лимарєвої, доньки митця, яка є одним із ініціаторів виставки, «для нього важливо було, як його сприймають, але це не заважало творчості. Адже як раз у творчості він абсолютно чітко знав, чого хоче, і прямував до цього, безкінечно вдосконалюючись».

     Друзі майстра згадують, що всі свої живописні твори Лимарєв вважав незавершеними, тому час від часу повертався до полотен, дописуючи їх. Це був своєрідний нескінченний діалог з власними творами, які жили та змінювалися разом з автором. Як казав відомий український художник-шістдесятник Яким Левич, «він кожного разу помирав на полотні», тим самим втілюючи ідею про те, що «бути художником - це мука й страждання».

 

  На презентації будуть присутні відомі митці, мистецтвознавці, колекціонери та багато інших селебретіс

  Виставка в галереї «Дукат» - пошана великому митцю, що не боявся йти за сонцем.

Виставка триватиме з  27.11 по 15.12.2015 

Відкриття: 26.11.2015 о 19:00. 

«Анатолій Лимарєв. Той, що йде за сонцем» у галереї «Дукат» «Анатолій Лимарєв. Той, що йде за сонцем» у галереї «Дукат» «Анатолій Лимарєв. Той, що йде за сонцем» у галереї «Дукат» «Анатолій Лимарєв. Той, що йде за сонцем» у галереї «Дукат»

0 отзывов