Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

«Образ | Александр Родченко» в «Closer»

Время

24 июня с 19:00 до 21:00

Цены

Вход — бесплатный

ОБРАЗ | свободный лекторий об искусстве.
Второй сезон

 
Олександр Родченко є одним з найзнаніших художників початку 20 століття. До його доробку належать роботи практично усіх відомих художніх медіа: від живопису до кінетичної скульптури та плакату. Але чи не найбільш інноваційними є його фотографії, в яких він практикував систему “нового бачення”. Фраза “ракурс Родченко” на сьогодні вже набула термінологічного окрасу, позначаючи особливу фотографічну композицію, започатковану саме цим художником.

 
Мова в лекції піде про сутність “нового бачення”, яке активно пропагував Родченко у своїх роботах. Під впливом яких культурних, інтелектуальних, соціальних та політичних чинників Родченко розробив свою систему організації фотографічного простору? Наскільки ця система була унікальною, а наскільки вона була відзеркаленням загальних процесів, що сформували епоху модернізму? Відповідь на ці питання частково спирається на алгебраїчно-геометричну теорію четвертого виміру, з якою були докладно обізнані художники-авангардисти, включаючи Родченко.

 
Крім розгляду фотографій Родченко та чинників, що уможливили їх появу, в лекції буде також заторкнуто більш загальне методологічне питання, а саме за якою моделлю можна концептуалізувати та описати загальний мистецький рух (наприклад, модернізм). Наскільки придатним є розповсюджене поняття zeitgeist (буквально з німецької “дух часу”) для опису моделей побутування культури в певний прошарок часу, та чи не потрібно шукати інших моделей такого опису, що виходять за рамки романтичного розуміння якихось неусвідомлених “культурних” потоків, що начебто літають у повітрі та підхоплюються художниками певної доби.

 
__
Лектор: Олена Червоник
З 2005 до 2010 вчилася на докторській програмі в Університеті Канзасу (США) за спеціальностями слов’янські студії та історія мистецтв. В 2009–2010 роках проходила річну кураторську практику в музеї Спенсер (Лоренс, США). В 2010–2011 роках працювала асистентом на фестивалі сучасного відеомистецтва «Відеонале» (Бонн, Німеччина). З 2012 року працює куратором в платформі культурних ініціатив «ІЗОЛЯЦІЯ» (Україна). З 2014 року навчається на докторській програмі з історії мистецтва в Інституті Красних Мистецтв в Нью Йорку (США). 

0 отзывов