Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх


Новости

Дев'ять років різниці і дев'ять відмінностей синглу Бумбокса "Люди" від синглу "Тримай"

Кілька веселих, деякі серйозні і одна безглузда відмінність.
23 марта 2016 в 21:08
687 просмотров

Раніше ми писали про Бумбокс, їх максі-сингл та концертий тур "ЛЮДИ". Тепер пропонуємо побачити, що ж змінилось за час існування гурту.

 

1. За 10-ти річну історію у Бумбокса було три зміни складу. "Класична трійка" - Хливнюк-Муха-Валік. У 2010 році до трійки приєдналася ритм-секція в особі барабанщика Олександра Люлякіна та басиста Дениса Левченко. У 2015 році ряди Бумбокса поповнив піаніст Павло Литвиненко. Зараз Бумбокс - це шість музикантів: вокаліст і автор текстів Андрій Хливнюк, гітарист Андрій Самойло, діджей Валентин Матіюк, барабанщик Олександр Люлякін, басист Денис Левченко, піаніст Павло Литвиненко. Вшістьох і був записаний максі-сингл "Люди".
Над синглом "Тримай", випущеним в 2007 році, працювало три музиканта - Андрій Хливнюк, Андрій Самойло і Валентин Матіюк.

2. В максі-сингл "Люди" увійшло п’ять пісень: "Люди", "Мала", "Выход", "Рок-н-рол", "Злива". "Злива" – дуетна пісня Андрія Хливнюка і Джамали, музику  до якої  написав Дмитро Шуров, отримала дві премії YUNA 2016 - як "Краща пісня року" та "Кращий дует". Це перший випадок в історії гурту, коли пісня отримує нагороди до виходу альбому / синглу.
В сингл "Тримай"  увійшли дві оригінальні пісні Бумбокса  - "Тримай" і "та4то", ремікс на "та4то" від Tapolsky та Redco, ремікс на "та4то" від Tonique Le Deejay, версія "та4то" з використанням фрагменту вірша Юрія Кукіна "За туманом" та  дві "мінусові" фонограми.
Всупереч очікуванням гурту, хітом стала пісня "та4то", а не "Тримай". "та4то" - "monster hit" - візитна картка групи, що стоїть в одному ряду по впізнаваності з піснями "Вахтерам", "Квiти в волоссi" і "Полiна". "та4то" - рекордсмен за кількістю кавер-версій, число яких давно перевалило за сотню. Цю пісню, наприклад, любила вставляти в програму своїх концертів поетеса Віра Полозкова.

3. Ідея використати назви пісень Бумбокса в оформленні максі-синглу, а потім і всього концертного туру, належить Олексію Согомонову і втілена в життя художницею Евеліною Яцеленко. Фотографії зроблені в студії F2F фотографом Сонею Плакидюк. Під час фотосесії на Валентина, як і дев'ять років тому, одягли кепку, правда, не Vans, а Chicago Bulls. Кепку Андрія Хливнюка, в оригіналі синьо-чорну, пізніше перефарбували в сіро-чорну.
В оформленні синглу "Тримай" використані фотографії Дмитра Шитко. Обкладинка знята пізно ввечері біля фотолабораторії Київського Центрального Військового Госпіталю, всі інші фотографії – за тодішнім місцем проживання музикантів. Для додання "трушності" (як зараз здається, абсолютно зайвої) Согомонов позує босоніж, а Гінжук в тапочках. На обкладинці Валік, Муха і Андрій з ніг до голови одягнені у Vans - група відпрацьовувала контракт з неіснуючим нині стріт-стайл магазином "Rider".

4. Касети, компакт-диск, електронна версія - в такому вигляді першого квітня максі-сингл "Люди" видає компанія Moon Records. Пізніше сингл вийде на вінілі.
Сингл "Тримай" був випущений на компакт-дисках у двох версіях, картонному конверті і пластиковій коробці, компаніями Moon Records і Моноліт, і став найбільш продаваним рок-н-рольний синглом на території України.

5. Максі-сингл "Люди" був записаний в 2014-15 роках в Києві на студіях "Бобіна" і "З ранку до ночi". Пісні "Выход", "Люди", "Мала", "Рок-н-рол" записані на студії "Бобіна" саундпродюсером Дмитром "Бобом" Хомулко. Пісня "Злива" записана на студії "З ранку до ночi" саундпродюсером Дмитром Шнайдером.
Над синглом "Тримай" працював концертний звукорежисер Бумбоксу Ігор Мельник, записував і зводив пісні в трикімнатній квартирі на вулиці Ярославська 2/9, яку він ділив з Хливнюком і Мухою. Власне, на конверті "Тримай" Ігор сфотографований в момент роботи над синглом.

6. Для промо-кампанії максі-синглу "Люди" було знято  два відеокліпи -  "Выход" і "Люди". Над "Выходом"  працювала режисер Анна Копилова,  яка використала у відео сильну метафору - палаючі і вибухаючі радянські іграшки. Лірик-відео "Люди", в якому Евеліна Яцеленко пише на білому тлі слова з пісні, зняв режисер Денис Дужник, і вже на наступний концерт Бумбоксу частина фанів прийшла в футболках із написами з кліпу. На пісню "Злива" існує два відео, причому до одного з них гурт має непряме відношення. Над концертною версією пісні "Злива", знятою в київському Палаці Спорту, працював режисер Денис Дужник і продакшн Red Glass. "Злива", ілюстрована кадрами з Майдану, монтувалася телеканалом 1+1 в рамках проекту "94 дні. Євромайдан очима ТСН".
У це складно повірити, але дев'ять років тому у Бумбокса не було офіційного каналу на Youtube,  і кліпи розміщували всі, кому не лінь. Так, кліп "та4то", знятий Володимиром Якименко, виклав в Youtube шанувальник гурту, просто записавши його з телевізора. Сьогодні у кліпа 6 000 000 переглядів.

7. У пісні "Злива" на клавішних грав Дмитро Шуров, на барабанах - Євген Костіц, на басу - Еріка Слободенюк, на гітарі - Сергій Єременко. Вокалісти - Андрій Хливнюк і Джамала. Це перша пісня Бумбокса, в якій з музикантів гурту задіяний тільки Андрій Хливнюк.
Під час запису пісні "Тримай" вирішено було її "оживити" й використати не тільки семпли Валіка, але й "живого" барабанщика. Була проведена студійна сесія на ДЗЗ, пізніше визнана невдалою.

8. Концертний тур "Люди" стартує другого квітня концертом в київському Палаці Спорту.
Гурт відвідає 11 міст в період з квітня по травень. Восени тур продовжиться. В тур "Люди" відправляється 17 осіб: музиканти - 6, звукорежисер - 1, віджей - 1, техніки - 2, продюсер - 1, тур-менеджер - 1, прес-агент - 1, проект-менеджер - 1, відеорежисер -1 , водії - 2.
"Тримай-тур" проходив в період з січня по лютий 2008 року і охопив 21 місто. У поїздках Хливнюка, Муху і Валіка супроводжували звукорежисер Ігор Мельник та концертний директор Борис Гінжук.

9. Кількість дітей у групі Бумбокс зросла з 0 в 2007 році до 7 в 2016. Кількість собак збільшилася з 1 в 2007 році до 8 в 2016. Кількість волосся зменшилася з 0 лисих в 2007 році до 3 в 2016.

Дискографія Бумбокса
Дискографія Бумбокса в одному реченні: 2005 рік - "Меломания"; 2006 рік - "Family Бiзнес"; 2007 рік - "Тримай", 2008 рік - "III"; 2010 рік - "Все Включено"; 2011 рік - "Середнiй Вik"; 2013 рік - "Термiнал Б"; 2016 - "Люди".

Розклад туру Бумбокса "Люди":
2 квітня - Київ,  Палац Спорту
8 квітня - Дніпропетровськ, "Тайм-Аут"
9 квітня - Полтава, "Villa Крокодила"
15 квітня - Запоріжжя, Дніпроспецсталь
16 квітня - Кривий Ріг,  Палац Молоді та Студентів
19 квітня - Одеса,  Палац Спорту
13 травня - Чернівці, Літній Театр
14 травня - Івано-Франківськ, "Platinum"
28 травня - Львів, Палац  Спорту "Спартак"
4 червня - Чернігів, Літній Театр
11 червня – Сєвєродонецьк, Льодовий Палац Спорту 
Популярное в блоге

Нет комментариев